Torokcsakra


Forrás: Pinterest
Forrás: Pinterest

Főbb területei: ÖNKIFEJEZÉS, KOMMUNIKÁCIÓ, ŐSZINTESÉG, ÖNFELVÁLLALÁS, MŰVÉSZETEK, BÖLCSESSÉG, BELSŐ HANG, ÖNAZONOSSÁG

Eleme: éter

Ásványai: akvamarin, türkiz, lapis lazuli, kék apatit, azurin

Olajai: zsálya, eukaliptusz

Testrészek: torok, fülek, pajzsmirigy, száj, nyelv, fogak, gégefő, hangszálak, nyelőcső, hörgők, nyirokrendszer, tüdő, állkapocs

Mantrája: HAM / HANG

Szankszrit elnevezése: Visuddhi, jelentése: tiszta, megtisztulás


Ha harmonikus az energiaáramlás ebben a csakránkban, törekszünk az objektív megismerésre, őszinték, nyitottak vagyunk, vágyunk az önkifejezésre. Ez a csakra felelős a helyes értékítéletért. Ide tartozik a kreatív illetve művészi kifejezésmód és fantázia is. Ha jól működik, nem félünk kimondani az érzelmeinket, ha kell, nemet is tudunk mondani. Megfelelő működésekor a helyes szavakat a megfelelő helyzetekben használjuk. A bennünk lévő gondolatokat, elképzeléseket és érzéseket felismerjük és mások számára érthetően tudjuk és merjük kifejezni. 

Ha csakránk kiegyensúlyozottan áramoltatja az energiát, akkor elégedettnek érezzük magunkat, képesek vagyunk a jelenben élni, és kommunikációnk megelégedésünkre szolgál. Ezzel szemben a fölös energia arrogánssá teszi az embert, hajlamosítja, hogy túl sokat beszéljen, rendszerint haszontalanul és fölöslegesen, függőségre hajlamosít, s olyan embert eredményez, aki párkapcsolataiban elnyomó, és szexuálisan arrogáns vonásokat mutat.

Ezzel szemben az energiahiány félénké szótlanná, visszahúzódóvá teszi az embert, megbízhatatlan, gyenge, manipulálható személyiség kezd körvonalazódni. Gyakran megjelennek a beszédhibák, a negatív elvárások, az illető bizalmatlanná válik. Hogy ezeket a szélsőségeket elkerüljük, fontos megtanulnunk saját belső világunk, önvalónk és a külvilág közötti kapcsolatot, hogy akadály nélkül, természetesen áramolhasson ki belőlünk mindaz, amit sugárzunk.

Ha jellemez az alábbiak közül néhány, érdemes a torokcsakráddal foglalkozni:


  • túlzott racionalizmus 
  • meggondolatlanság 
  • üres fecsegés és egyéb beszédzavarok
  • mások manipulálása, hazudozás 
  • elfojtott önkifejezés
  • önértékelési zavar 
  • önsajnálat, szomorúság 
  • félénkség
  • gombóc érzés a torokban 
  • szégyenérzet, elpirulás
  • félelem attól, hogy mások mit gondolnak rólad
  • megfelelésvágy

Csakra diszharmonikus működése:

A torokcsakra túlműködése során a személy túlságosan bőbeszédű, üresen fecseg, önelégült, arrogáns megnyilvánulások és mások manipulálása jellemzi, hazudozik, minden áron erősnek mutatja magát. Míg egy alulműködő torokcsakra esetén húzódozik az önkifejezéstől, önbizalomhiányos, megbízhatatlan, nézeteiben nem állhatatos, jellemzi a megfelelni vágyás másoknak, a félelem, hogy mit gondolnak róla, gombócérzése van a torokban.

Megerősítő mondatai:

Világosan és érthetően fejezem ki magam.
Hallgatok az intuíciómra.
Tudok nemet mondani, amikor kell.
Békés, nyugodt és derűs vagyok.
Szeretem magam és kifejezem a szeretetemet mások iránt. 



                                     Megvásárolom